SLAVNÝ ORIENT EXPRESS V ROZDROJOVICÍCH!

18.04.2023 21:27

Obecní knihovna Rozdrojovice Vás srdečně zve

na přednášku

LOUPEŽ V ORIENT EXPRESSU

KDY: v sobotu 22. dubna 2023 v 17 hodin

KDE: v Obecní knihovně Rozdrojovice

Přijďte se stát detektivy a objasnit krádež zlata z Orient Expressu v roce 1897.

Je osm podezřelých cestujících... Pomocí luštění křížovek, sudoku a dalších her musí zjistit, kde zlato opustilo vlak, co za ně bylo postavené a na konci rozhodnout, kdo je viníkem.

Ve videu a ve fotografiích nahlédneme do slavného vlaku a uvidíte také záběry z nejhorších železnic na světě.

Orient expres je označení pro železniční spojení mezi západní Evropou a Balkánským poloostrovem. Poprvé Orient expres vyrazil z Paříže v úterý 5. června 1883. Jednalo se o vlak hotelového typu, který disponoval vozy první třídy, jídelním a lůžkovým vozem. Zpočátku však tento spoj končil v rumunském Giurgiu. Od roku 1888 toto železniční spojení zahrnovalo cestu přes Budapešť, Bělehrad, Sofii a Konstantinopoli. V roce 1890 se otevřelo nádraží v dnešním Istanbulu. Směrem na západ se trasa rozšířila z Paříže do Calais a Londýna. Jízda na trase dlouhé 3186 kilometrů trvala téměř 70 hodin.

Průvodkyní bude zkušená lektorka a spisovatelka

Bc. Dana Šimková.

Vstup zdarma.

SRDEČNĚ ZVEME VŠECHNY ZÁJEMCE!

Loupež v Orient Expressu-plakát.pdf (981159)