Setkání s Blankou Hoškovou a vyhlášení výsledků Jižní Morava čte

02.12.2022 21:40

V pátek 2. prosince navštívila rozdrojovickou knihovnu vzácná návštěva. Pozvání přijala známá brněnská spisovatelka Blanka Hošková, oblíbená především mezi čtenářkami všech věkových kategorií. Na úvod besedy navštívily knihovnu na pozvání paní knihovnice děti, jejichž práce v soutěži Jižní Morava čte postoupily do krajského kola. Dvě z těchto prací, Zapovězená studna (autorky Veronika Kudelová a Ema Lepierová) a Vodopád napůl (autorka Nela Lepierová) přečetly jejich autorky všem přítomným a sklidily velký úspěch. V rámci volné tvorby představila svoji výtvarnou práci s hudebními prvky Lucinka Handlová, která, jak přiznala, nechala se při kreslení Vltavy a zapisování not  inspirovat poslechem tohoto Smetanova díla. Společná fotografie s Blankou Hoškovou byla pro děvčata pěkným zážitkem. Blanka Hošková přinesla svoje knihy, které si děvčata mohla odnést jako dárek s věnováním autorky pro svoje maminky. Dověděli jsme se, jak se paní Blanka dostala k psaní, jak moc byli důležití její přátelé, kteří ji podporovali v jejím rozhodnutí psát, jak velký význam pro ni měla a má její rodina a jaké má další tvůrčí plány. Obecní knihovna Rozdrojovice se již těší na autorčiny další literární počiny, aby si jimi doplnila aktuálně úplnou knihovničku děl paní Blanky. A nutno dodat, že se na poličce v knihovně mnohdy nestačí ani "ohřát", jdou z ruky do ruky, čemuž napomáhá i paní knihovnice. Ta knihy Blanky Hoškové čtenářkám ráda doporučuje a sklidí za to vždy poděkování za dobrý knižní tip. Beseda s paní Blankou spojená s vyhlášením výsledků soutěže Jižní Morava čte se vyvedly a věříme, že paní Blanka nebyla v Rozdrojovicích naposledy.