Pozvánka na přednášku k výročí založení Československé republiky

27.09.2018 23:16

OBECNÍ KNIHOVNA ROZDROJOVICE

srdečně zve všechny zájemce u příležitosti TÝDNE KNIHOVEN

a výročí založení Československé republiky

ve čtvrtek 4. října 2018 v 17hodin v Hostinci U Helánů

na přednášku Bc. Dany Šimkové na téma

1918     100     2018

ZALOŽENÍ REPUBLIKY

Spisovatelka a lektorka Bc. Dana Šimková si ke stoletému výročí připravila povídání o tom, jak se postupně utvářely naše dějiny, aby daly podnět ke vzniku Československé republiky. Kde se v nás vzala touha po samostatnosti, proč to nešlo celá staletí a v roce 1918 se to konečně podařilo?

Součástí přednášky bude čtení z ve čtvrtek 4. října 2018 v 17hodin v Hostinci U Helánů kronik a dobového tisku:

-    víte, co psala brněnská ROVNOST a LIDOVÉ NOVINY 29. října 2018?

-    víte, že jsou oba deníky dostupné i přes vzdálený přístup on-line?

-    chcete si odnést jejich kopie z přednášky?

Toto všechno a mnoho dalšího vás čeká v odlehčené podobě ve čtvrteční podvečer.

Na závěr přednášky bude pro zájemce připraven malý vědomostní kvíz z historie založení republiky. Ocenění si budou moci vyzvednout první tři úspěšní luštitelé v knihovně.

Akci finančně podpořil Svaz knihovníků a informačních pracovníků Velká Morava.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Dana Šimková se narodila v Křenovicích u Slavkova a vystudovala bakalářský obor Klasická filologie na Masarykově univerzitě. Už v dětství se začala věnovat literární činnosti a postupně si vyzkoušela všechny žánry. Čtenářům se představila dobrodružnými romány „Uvězněni“ a „Útěk do Mombasy".Ve 13 letech se zamilovala do opery a postupně se vypracovala na šéfeditorku internetové stránky o opeře, baletu a klasické hudbě „Opera dream“. Od 14 let se začala věnovat historii potopení Titaniku a uskutečnila o něm víc než 110 přednášek po celé republice. Přednáší ve školách, knihovnách, také v rámci programu Univerzit třetího věku.

OBECNÍ KNIHOVNA ROZDROJOVICE.pdf (503406)