Návštěva pejska Finna v knihovně

23.05.2018 22:06

Ve středu 23. května se v knihovně konalo další setkání s pejskem dalmatinem s názvem

ČTEME PEJSKOVI.

Byla to již druhá návštěva pejska dalmatina v knihovně.

Pejsek se jmenuje FINN a 16. května oslavil 1. narozeniny.

Je velmi hravý, ale také rád poslouchá pohádky.

Nejraději má pohádkový příběh JAK JSME NAŠLI PEJSKA s ilustracemi Vlasty Švejdové.

Tentokrát však děti vybraly příběh ze série Čtyři a půl kamaráda, ze kterého pejskovi četly.

Hlavními hrdiny příběhů jsou kamarádi Kalle, Ferda, Štefka a Ředkvičkaa a jejich „poloviční“ pomocník - pes Sedmikrásek.

Děti, které pejskovi kousek z příběhu přečetly, dostaly malou odměnu.

Některé děti si udělaly s pejskem na památku fotografii.

Děti viděly ukázku psího výcviku, mohly si pejska pohladit, dát mu pamlsek, ale hlavně mu četly.

Pejskovi se pobyt v knihovně moc líbil, vůbec se mu nechtělo odejít.

Děti přislíbily paní knihovnici přinést namalované obrázky, které budou vystavené v knihovně.

Za pejskem do knihovny přišlo hodně dětí, což potěšilo nejen paní knihovnici, ale zejména pejska dalmatina.

Na závěr si děti mohly s paní knihovnicí vyluštit kvíz, ve kterém ukázaly, jak moc znají pejsky a jejich zvyky.

JAK MOC ZNÁŠ PEJSKY.docx (611240)