Jižní Morava čte - literární soutěž a nový projekt na podporu čtení a čtenářství

24.08.2016 10:36

Jihomoravský kraj podpořil nový projekt na podporu čtení a čtenářství s názvem

Jižní Morava čte

jehož součástí je literární soutěž pro děti a mládež o ceny
na téma

Mýty a legendy mého kraje

Projekt vyhlásila Městská knihovna Břeclav spolu s Moravskou zemskou knihovnou v Brně a mezi 60 zapojenými knihovnami je také Obecní knihovna Rozdrojovice.

Do soutěže se mohou zapojit děti a mládež Jihomoravského kraje od 6 do 18 let, podmínkou účasti není registrace v knihovně.

I. kategorie: 6 - 9 let

II. kategorie: 10 - 18 let

Pro zařazení do jednotlivých kategorií je rozhodující věk dosažený v roce 2016.

Rozsah soutěžní práce je minimálně 1 a maximálně 5 stran textu.

Práce mohou mít podobu povídky, pohádky, eseje či básničky (nebo jiný slohový útvar), případně i komiksu, na motivy skutečných či vymyšlených legend a pověstí se vztahem k regionu či místu bydliště.

Termín pro odevzdání prací: 30. října 2016.

Každý účastník může odevzdat pouze jednu soutěžní práci, která je jeho vlastním dílem.

Zveme Vás na vyhlášení soutěže, které se uskuteční

v pátek 9. 9. 2016 v 17 hodin

v Obecní knihovně Rozdrojovice.

Můžete se těšit na vědomostní kvíz (Znáš historii Rozdrojovic?) zajímavou hřebenovku s tajenkou o ceny nebo čtení z rozdrojovických kronik.

Webová stránka projektu: jiznimoravacte.cz

Zájemci o účast v soutěži obdrží po vyplnění přihlášky malý dárek.

Těšíme se na Vaši návštěvu!